BLF8G24LS-150VJ
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors FETs, MOSFETs RF FETs, MOSFETs
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Chassis Mount
Voltage - Rated : 65 V
Package : Tape & Reel (TR)
Series : -
Noise Figure : -
Supplier Device Package : CDFM6
Voltage - Test : 28 V
Mfr : Ampleon USA Inc.
Frequency : 2.3GHz ~ 2.4GHz
Gain : 19dB
Package / Case : SOT-1244B
Current - Test : 1.3 A
Power - Output : 45W
Technology : LDMOS
Current Rating (Amps) : -
Base Product Number : BLF8
Description : RF FET LDMOS 65V 19DB SOT1244B
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Contact Now
RF Mosfet 28 V 1.3 A 2.3GHz ~ 2.4GHz 19dB 45W CDFM6