CF720KA01000127
Shenzhen Yudatong Trading Co., Ltd.
Contact Now
CF720KA01000127
Category : RF and Wireless RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Adhesive : Conductive, Single Sided
Product Status : Obsolete
Thickness - Overall : 0.080" (2.00mm)
Package : Bulk
Series : EcoFoam™, CF-700
Material : -
Mfr : Laird Technologies EMI
Shelf Life Start : -
Width : 0.394" (10.00mm)
Shape : Rectangular
Length : 0.500" (12.70mm)
Shelf Life : 12 Months
Storage/Refrigeration Temperature : 73.4°F (23°C)
Operating Temperature : -40°C ~ 70°C
Type : Conductive Foam Sheet
Description : RF CONDUCT FOAM SHEET 0.5X0.394"
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Contact Now
RF EMI Conductive Foam Sheet EcoFoam™, CF-700 Conductive, Single Sided 0.394" (10.00mm) X 0.500" (12.70mm) X 0.080" (2.00mm)